HOAX_Divadlo Andreja Bagara

4. 6. 2019 18.00 hod.,Kino Javor, Tvrdošín Edu-hra HOAX sa venuje téme mediálnej výchovy a extrémizmu. Spolu s diskusiou s Living memory o.z.z sme ju priniesli pre sto študentov Strednej odbornej školy technickej v Námestove.

Tichý bič_Slovenské národné divadlo

3. 6. 2019 18.00 hod., Dom kultúru, Rabčice

V roku 2019, kedy sme si pripomínali 115. výročie narodenia Mila Urbana, sme do jeho rodných Rabčíc priniesli divadelnú inscenáciu Slovenského národného divadla Tichý bič. Prvé kolo prezidentských volieb vtedy v tejto obci vyhral M. Kotleba. Zorganizovaním hosťovania sme chceli upozorniť na tento nepriaznivý fakt. Diskusie po predstavení sa zúčastnili herci, autorka Jana Juráňová, režisérka Alena Lelková a z Living Memory Ľubomír Morbacher a Martin Slávik. Záštitu nad predstavením prevzal prezident Slovenskej republiku, pán Andrej Kiska.

 

Reportáž RTVS Odvrátená strana mesiaca_GUnaGU

21. 9. 2018 18.00 hod.,Kino Javor, Tvrdošín

Jedna z najvtipnejších hier renomovaného dramatika Viliama Klimáčka. Nevyhýba ani osobným zlyhaniam hrdinov a dojímavým situáciám, kedy hlavná hrdinka (Emília Vášáryová) bojuje s mozgovou príhodou a zápasí nielen o syna a o sestru, ale najmä o vlastný dôstojný život.

 

 

 

Natálka_Slovenské národné divadlo

9. – 10. 10. 2017 Námestovo

V spolupráci s činohrou SND a Living memory sme priniesli do Gymnázia Antona Bernoláka a Strednej odbornej školy technickej pred viac ako 150 študentov inscenáciu Natálka. Námestovo bolo jedinou zástavkou na Orave a iba v Námestove zostal súbor SND dva dni.

 

Reportáž TV Orávia

Ilúzie_Slovenské národné divadlo

7. 4. 2017 19.00 hod., kinosála, Oravské Veselé

Vôbec prve hosťovanie Činohry SND na Hornej Orave.

Emília Vášaryová, Božidara Turzonovová, Martin Huba, Dušan Jamrich