Jánske ohne

Jánske ohne – letné podujatie v Oravskom Veselom na Grape.

2017, 2018, 2019 …

Ohľaduplnosť k prírode a triedenie odpadu, ohniská, ihrisko, letné kino s výborným zvukom a pohodlným sedením, čapované pivo a Kofola, priestor pre postavenie stanu, bezplatný vstup, výber filmov podľa hlasovania.

Vždy s jedinečnými uvedením výnimočných filmov. V roku 2017 to bol ÚNOS, rok na to Tlmočník od Martina Šulíka a roku 2019 Ostrým nožom. Videli ste?

Oravské Veselé Vianoce

Je koncept vianočných trhov, ktorý vznikol na jeseň v roku 2012 po konzultáciách s vtedajším vedením obce Oravské Veselé. 
Tešíme sa, že aj napriek našej neúčasti na podujatí (od 2019), táto tradícia naďalej pretrváva a podujatie je neodmysliteľnou súčasťou identity obce.

Merač rýchlosti

V roku 2014 bol v obci osadení cestný merač rýchlosti.  Zabezpečili sme nenávratný príspevok 1 500 Eur od Nadácie Allianz. 
 
 

Sochy

Na projekte naďalej pracujeme. Realizovať ho budeme tento rok.

Mikulášska zbierka sladkostí

Za predpokladu, že si celý rok poslúchal, môžeš očakávať sladkú odmenu od svätého Mikuláša. Niekedy to však zvykne prehnať a v čižme nechá viac ako je potrebné. Podeľ sa s ostatnými čo nemajú toľko šťastia ako ty a podaruj svoje sladkosti oravským deťom zo sociálne slabých rodín, z krízových centier, detských a charitných domovov. My sa za pomoci odboru sociálnych vecí a rodiny v Námestove postaráme o doručenie presne tým deťom a rodinám. ktoré to najviac poteší. V roku 2019 sme odovzdali 139 kg a v roku 2020 142 kg sladkostí.

Spomienka na Daniela Tupého a všetky obete extrémizmu

28. 7. 2019  sme spolu s Bažant Kinematografom na Magio pláži v Bratislave, pripravili spomienkové stretnutie na mieste vraždy Daniela Tupého. O 21.00 hod. bol uvedený film Ostrým nožom s účasťou režiséra Teodora Kuhna a herca Davida Hartla. Po jeho skončení sa návštevníci presunuli k pamätníku a zapálením sviečky si uctili pamiatku Daniela a všetkých obetí extrémizmu. Prednášky, diskusie, workshopy.

Reportáž v relácii Televíkend

22. 6. 2019 odkaz na video nájdete na tomto linku

HODINA ZEME

Do celosvetovej kampane sme sa prvýkrát zapojili v roku 2018 a následne aj ďalší rok sme symbolicky zhasli osvetlenie na našom dvojkríži. Nie je nám jedno kde a ako žijeme. #Connect2Earth

Polnočné omše