Tento rok spolu aj s KAPCE, o.z. organizujeme už tretí ročník Mikulášskej zbierky sladkostí a okrem nášho Veselého aj v Zákamennom. Podeliť sa s ostatnými o sladkosti z vašej Mikulášskej nádielky môžete počas celého týždňa (6. – 12.). Zberné koše budú umiestnené v predajniach COOP Jednota Námestovo na:

– Oravské Veselé:
Potraviny, na Križovatke,
Supermarket, v strede obce.
 
– Zákamenné:
TEMPO Supermarket, Nižný koniec,
Potraviny MIX, Hlavná ulica,
Potraviny, Vyšný koniec.
 
Sladkosti, o ktoré sa podelíte rozradostia deti z chudobnejších rodín, detských domovov, vylúčených komunít, nemocníc a dostanú sa aj k obetavým lekárom na covid oddeleniach. Za predošlé 2 roky sme takto spolu rozdali viac ako 280 kg sladkostí nielen na Orave. Ďakujeme.
Za predpokladu, že si celý rok poslúchal, môžeš očakávať sladkú odmenu od svätého Mikuláša. Niekedy to však zvykne prehnať a v čižme nechá viac ako je potrebné. Podeľ sa s ostatnými čo nemajú toľko šťastia ako ty a podaruj svoje sladkosti oravským deťom zo sociálne slabých rodín, z krízových centier, detských a charitných domovov. My sa za pomoci odboru sociálnych vecí a rodiny v Námestove postaráme o doručenie presne tým deťom a rodinám. ktoré to najviac poteší. 

V roku 2019 sme odovzdali 139 kg a v roku 2020 142 kg sladkostí.